Máme otevřeno a provádíme ambulantní i operační výkony. Dodržujeme však zvýšený hygienický režim. Více informací zde.
Prémiová klinika plastické chirurgie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
phone-call

Abdominoplastika

Redukce přebytečné kůže na břiše, která je způsobená nejčasteji těhotenstvím, či zhubnutím.

Cena zákroku od:

47 800 Kč

scalpel

TYP ZÁKROKU:

2 denní hospitalizace na klinice

cosmetic-surgery

Specializace:

Plastická chirurgie

syringe

Anestezie:

Celková anestezie

time

Délka zákroku:

60 min

beautiful

Rekonvalescence:

14 dní

O zákroku

O abdominoplastiku neboli plastickou operaci břicha se v dnešní době projevuje zvýšená pozornost jak ve světě, tak u nás. Trendem je udržet si co nejdéle krásné pevné tělo. Mnoho žen se dnes potýká s uvolněným svalstvem, převislou a nadbytečnou kůží na břiše, striemi, což mnohé obrovsky deprimuje. Trvalým řešením tohoto problému je abdominoplastika, která účinně zredukuje nadbytečnou povolenou kůži na břiše.

Abdominoplastika ale neřeší zhubnutí, snížení tuku, ale zbavuje těla přebytečné nehezké kůže chirurgicky. Invazivní zákrok abdominoplastika probíhá kolem 60 minut.

Bližší informace k zákroku

Zákrok je prováděn převážně v celkové narkóze, proto je vždy nutná hospitalizace alespoň 1 den. Je ho možné kombinovat s tumenescentní, vibrační, nebo laserovou liposukcí břicha pro ještě lepší výsledek a je vhodný pro ženy i muže.

Velkou výhodou je, že lze abdominoplastiku provést buď jen v horní, nebo dolní části břicha, příp. v obou. Shrnuto – operační úprava v podbřišku se provádí v případě, když jsou zde převisy či nadbytečná nehezká kůže, včetně úpravy rozestoupených středních svalů, operační úprava nadbřišku efektivně řeší korekci povolené a vytahané kůže, včetně korekce tzv. diastázy.

Při spodní abdominoplastice dochází k odstranění až třetiny kůže a podkožní části, výsledná jizva bývá cca 20 cm. Kombinováním horní a dolní abdominoplastiky se uvolňuje celá oblast břicha bez nutného přemisťování pupku, jako je to u jiných chirurgických řešení.

Cena zákroku

 • abdominoplastika od 45 000 Kč
 • abdominoplastika včetně operace svalů od 52 000 Kč
 • abdominoplastika + liposukce břicha od 55 000 Kč
 • abdominoplastika + liposukce břicha a boků od 65 000 Kč
 • abdominoplastika včetně operace svalů a liposukce břicha od 62 000 Kč
 • abdominoplastika včetně operace svalů a liposukce břicha a boků od 72 000 Kč
 • miniabdominoplastika od 36 000 Kč
 • miniabdominoplastika včetně operace svalů od 43 000 Kč
 • miniadominoplastika včetně liposukce břicha nebo boků od 46 000 Kč
 • miniadominoplastika včetně liposukce břicha a boků od 56 000 Kč
 • miniadominoplastika včetně operace svalů + liposukce břicha nebo boků od 53 000 Kč
 • miniadominoplastika včetně operace svalů + liposukce břicha a boků od 60 000 Kč

Výhody zákroku

 • checkZpevnění břišní oblasti včetně rozestoupeného svalstva (tzv. diastáza)
 • checkOdstranění převislé kůže a zlepšení vzhledu
 • checkKorekce kůže v místě, které nejvíce trápí ženy i muže
 • checkVýsledný efekt dlouhodobějšího a trvalejšího rázu
 • checkJednoduché řešení po porodu nebo velkém zhubnutí
 • checkKratší rekonvalescence (kratší zátěž organismu) než při klasické abdominoplastice břicha
play-button (1) Play Video

Průběh ošetření

Zákrok je prováděn v celkové anestezii. Při provádění abdominoplastiky spodní oblasti břicha, což patří k nejčastěji poptávaným operacím u nás, je řez veden co nejníže v podbřišku tak, aby následná jizva (lze ji po zahojení korigovat laserovým ošetřením) byla skryta pod spodním prádlem. Přebytečná kůže je odstraněna, rozestoupené svalstvo korigováno.

U horní části abdominoplastiky je řez prováděn v podprsní rýze, aby jizva nebyla vidět, a stejným způsobem se odstraní převislá kůže a upraví se břišní svaly. Řezy jsou chirurgicky sešity.

Specialista

MUDR. MARTIN CHORVÁT

 • atestovaný plastický chirurg působící rovněž na klinice plastické chirurgie Královské Vinohrady
 • provádí široké spektrum operací plastické a estetické chirurgie, dále se zaobírá chirurgií ruky a rekonstrukční chirurgií.
 • MUDr. Martin Chorvát vyučuje budoucí lékaře při 3.LF Univerzity Karlovy
 • Kariéru lékaře započal na oddělení plastické chirurgie krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, kde získal cenné zkušenosti i z oboru traumatologie. Momentálně žije a pracuje v Praze

Naše výsledky

Před zákrokem

Žádná cvičení ani posilování Vás problému nezbaví, pouze abdominoplastika. Pokud tedy nejste spokojeni se svým vzhledem v břišní oblasti a rozhodnete se zákrok podstoupit, je nutná konzultace s ošetřujícím lékařem, který navrhne co nejoptimálnější postup tak, aby výsledek byl bezpečný, přirozený a nezatěžoval Vás. Je nutné vědět, že operace se neprovádí, pokud kojíte, jelikož hormonální hladina není vyrovnaná. Nedoporučuje se užívat cca týden před zákrokem léky, které by mohly zvyšovat krvácivost, jako jsou Acylpyrin, Anopyrin nebo ty, které obsahují kyselinu acetylsalicylovou.

Po zákroku

Rekonvalescence po zákroku je asi týden domácího klidu v pracovní neschopnosti. Po ošetření nedoporučujeme vystavovat tělo vyšší fyzické zátěži a sportování, cca 2–3 týdny. Ještě po dobu 2 měsíců je však vhodné namáhat tělo střídmě, dále nevystavovat kůži slunečním paprskům a chodit do solárií. Nutné je nošení speciálního elastického zpevňujícího prádla až 2 měsíce od zákroku, a to i v noci (mimo intimní hygieny), a dbát všech pokynů od ošetřujícího lékaře důležitých pro dobré hojení a léčbu, včetně dobrého výsledného účinku.
Stehy po sešití jsou vyjímány po cca 3 týdnech. Jizvy, které tímto vzniknou, jsou vodorovné, zpočátku zarudlé, doporučujeme je opatrně jemně masírovat. Převaz a kontrola probíhají vždy cca po 14 dnech.

Abdominoplastika má skutečně vliv na zlepšení fyzického vzhledu v oblasti břicha. Výsledný efekt po zákroku, viditelný cca po 3 měsících, je trvalý, v závislosti na udržení si stálé váhy, samozřejmě velkou roli zde hrají také projevy stárnutí, kdy tělo ztrácí elasticitu a pevnost a vlivem toho může dojít opět k povolení kůže.

Pevné a ploché břicho, užší pas. Každý může být ve svém těle spokojený – odstranění nevzhledné a nepotřebné kůže v oblasti břicha pro zpevnění těla Vám však dodá nejen spokojenost, ale i důležité sebevědomí. Nezáleží na věku – v každém totiž lze vypadat ještě lépe.

Zavolejte mi

Vyplňte e-mail nebo telefon a my Vám zavoláme zpět.

Využijte nezávazné konzultace

Více o Premier Clinic

The tabs are working. Please, note, that you have to add a template to the library in order to be able to display it inside the tabs.